A padló egy négyszögletes rézlemezből áll, aminek a közepén egy kivágás található az állókazán számára. Az oldalsó és első peremére egy rézből lévő 1x1mm-es L-profil lett felforrasztva. Ez jól modellezi az igazi mozdonyon található hasonló profilt, a modellen pedig a mozdonysátor oldalfalainak a helyzetét is biztosítja.
Az állókazán kivágása mellé egy furatba
lett beszerelve a kombinált vezérmű-emeltyű és
csavar. A legtöbb 326-oson ilyen kombinált szerkezet
található, ami szokatlan, mert a
korábbi mozdonyokon csak emeltyű volt, míg a 326-os
után gyártott mozdonyokon többnyire csak állítócsavar.
Az állítócsavar "menetes" rúdja egy 0,8mm
átmérőjű rézrúdra feltekert 0,2mm-es
vörösréz huzalból készült.
A padlóra szerelt másik alkatrész az injektor (lövettyű). A régi fajta lövettyűknek három állítócsapja volt, mind a három egy-egy függőleges állítórúddal. Maguk az injektorok apró rézalkatrészekből lettek összeforrasztva. Az alkatrészek először méretre lettek vágva és reszelve, majd egy rézréteg nélküli NyÁK-alaplemezből lombfűrésszel ki lett vágva a kész lövettyű kontúrja. Ebbe a kivágásba lettek az alkatrészek egyenként behelyezve, majd amikor az összes bent volt, egy menetben össze lettek forrasztva. Természetesen az állítórudak is ekkor lettek beforrasztva, hiszen a lövettyűt utólag többé nem lehet forrasztani, mert darabokra esne szét. A lövettyűhöz tartozik egy függőleges tartólemez is, ami, mint ahogy az eredeti mozdonyon, a szerkezetet a padlóhoz erősíti. A kész injektort ennél fogva lehetett a padló aljára forrasztani, közben persze magát a lövettyűt, meg a padló peremére forrasztott L-profilt hozzájuk csipeszelt nedves vattákkal kellett hűteni, nehogy szétessenek. Az állítócsapok karját a kész alkatrészre a munka végén lehetett felforrasztani, amikor már a három rúd át lett dugva a padló furatain.
A harmadik alkatrész a lépcső. Ez föggőleges 0,5mm átmérőjű rézhuzalokra felforrasztott, előre kifúrt fokokból áll. Ezek egy sablon segítségével lettek megadott távolságra a rudakra forrasztva, majd a rudak át lettek dugva a padló furatain és pontos magasságban oda lettek forrasztva. A felül kiálló huzalvégeket csípőfogóval lehetett levágni, majd a padlót simára kellett csiszolni.
Hetedik oldal: A mozdonysátor oldalfalai és teteje
Vissza a 326-os modell főoldalra
Vissza a Modellépítési kezdő oldalra
Ez az oldal 2001 május 12.-én lett utóljára megváltoztatva.
© Erő János